Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na výlet do Prahy

8. 5. 2010

Pozvánka na výlet

 

"PRAHA - Kunratický les a Vyšehrad"

 

Dovolte mi, abych vás jménem KČT Pohoří pozvala na květnový výlet do Prahy, který se uskuteční v sobotu 8. května.

 

Odjezd je spěšným vlakem v 6:47 z vlakového nádraží Opočno!!! směr Týniště n. Orl., Hradec Králové a Praha hlavní nádraží.

 

Na trasu 8,5 km (event. 7,5 km) dlouhého pochodu se dopravíme pražským metrem, odkud již vyrazíme po turisticky značené trase do Kunratického lesa. Na trase se bude možno lehce občerstvit nápoji v zařízeních, okolo kterých budeme procházet. Trasa je nenáročná, pouze s jedním lehkým stoupáním, vede po udržovaných lesních stezkách. Vhodné i pro děti. Na trase budeme míjet ZOO koutek a zříceninu hradu.

Kousek před koncem trasy se zastavíme a posedíme v restauraci, kde bude možnost oběda (hotovky i minutky), pivka a kávy za mimopražské ceny - restaurace je osobně prověřena!

 

Po dokončení okruhu Kunratickým lesem se přesuneme, opět metrem, k národní kulturní památce - Vyšehradu. Zde si prohlédnem zdejší památky, jarní květenu a rozhlédneme se po Praze ze zdejších vyhlídek.

 

Z Vyšehradu bychom se pak mohli přesunout na Václavák (metrem či pěšky dle časové situace), kde je spousta možností pro každého - pivko a káva v kavárně Lucerna, tradiční klobása z Václaváku, obchůdky, Cukrárna Myšák ... a hlavně to již bude kousek k hlavnímu nádraží.

 

Odjezd z hlavního nádraží zpět domů je v 19:10 - posledním spojem - příjezd do Opočno 21:50, resp. 21:53).

 

Snad nám bude přát počasí a plně si užijeme jarní Prahy.

Těšíme se na vaši účast!

 

pro více informací: kontaktujte Lucku :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář